انواع شرکت های تولید کننده قطعات شبکه - تصویر پست اصلی

انواع شرکت های تولید کننده قطعات شبکه

با پیشرفت روز افزون دنیای IT و شبکه در دنیا شرکت های بسیاری تصمیم بر این گرفتند که برای هر یک از زمینه های ارتباطی یک سخت افزار تولید کنند. در این قسمت به بررسی انواع شرکت های تولید کننده قطعات شبکه می پردازیم.

قدیم تر ها که شبکه اینترنت به این شکل گسترده نشده بود. سرویس دهنده های انگشت شماری بودند که تجهیزات شبکه و زیرساخت تولید می کردند و افراد انتخاب ها چندانی برای استفاده نداشتند. ولی با همگانی شدن اینترنت و زیاد شدن مشترکین این شبکه در دنیا افراد زیادی از مشکلات شرکت های دیگه استفاده کردند. و شروع به ساخت سخت افزار هایی برای بهبود این مشکلات کردند.

شرکت سیسکو

شاید بزرگترین و بهترین شرکت و کمپانی تولید کننده قطعات شبکه در دنیا شرکت بسیار محبوب سیسکو می باشد. cisco در بین مدیران شبکه و فعالان حوزه IT بسیار محبوب می باشد. چرا که همیشه قوی ترین و قدرتمند ترین تجهیزات شبکه را تولید و به بازار عرضه می کند.

سیسکو شرکتی می باشد در تاریخ ۱۰ دسامبر سال ۱۹۸۴ تشکیل شده و تا به امروز یکی از قوی ترین شرکت های حوزه شبکه در دنیا می باشد. قطعاتی از جمله روتر – سویچ – سرور – و فایروال های امنیتی را تولید می کند.

علاوه بر تولید تحهیزات شبکه فعالیت هایی مانند ساخت پروتکل های ارتباطی و نحوه ایجاد شبکه با استفاده از تجهیزات خودش انجام می دهد.

هر فردی که قصد داشته باشد تا در حوزه شبکه فعالیت کند باید دوره های آموزشی سیسکو را بگذراند. چون بسیاری از شرکت ها و سازمان ها از تجهیزات سیسکو و از پروتکل های خاص خود سیسکو بهره می برند. (دوره هایی مانند CCNA – CCNP – CCIE و …)

در ادامه انواع شرکت های تولید کننده قطعات شبکه را بیشتر بررسی می کنیم.

اولین روتر ساخته شده تصویر

اولین روتر یا مسیریاب ساخته شده توسط سیسکو

شرکت میکروتیک

یکی دیگر از شرکت های قوی و فعال در حوزه شبکه شرکت میکروتیک می باشد. شرکت لیتوانیایی هست که در سال ۱۹۹۶ تاسیس شد. تولید کننده قطعاتی همچون روتر – سویج – فایروال اکسس پوینت و … می باشد.

میکروتیک به نسبت شرکت سیسکو هم از نظر گستردگی و هم از نظر قدرت تولید سخت افزار پایین تر می باشد. ولی امروزه در بسیاری از شرکت ها و سازمان های دنیا مورد استفاده و بهره قرار می گیرد. در ایران هم به دلیل اینکه این سخت افزار به نسبت شرکت سیسکو قیمت پایین تری دارد بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

 کمپانی میکروتیک هم مانند شرکت سیسکو انواع پروتکل هایی برای کار در شبکه طراحی کرده می باشد. دقیقا مانند شرکت سیسکو دوره های آموزشی برای کار با این تجهیزات و پیاده سازی این پروتکل ها وجود دارد. (دوره هایی مانند MTCNA – MTCRE – MTCUME و … )

شرکت juniper

جونیپر تاسیس شده در سال ۱۹۹۶ در آمریکا می باشد. این شرکت مانند شرکت های دیگه فعالیت خود را در تولید تجهیزات شبکه ادامه داده است. به طوری که امروزه فایروال های شرکت جونیپر به یکی از قدرتمند ترین و بهترین فایروال های دنیای شبکه می باشد.

مایکروسافت و لینوکس

مایکروسافت و لینوکس در دنیا برای سیستم عامل های تجهیزات شبکه بسیار محبوب هستند به طوری که اکثر سرور های سرویس دهنده در شبکه یا از سیستم عامل لینوکس یا ویندوز سرور بهره می بند.

تصویر فایروال سیسکو

انواع شرکت های تولید کننده قطعات شبکه - تصویر فایروال سیسکو

تصویر سویچ سیسکو

انواع شرکت های تولید کننده قطعات شبکه - تصویر سویچ سیسکو

تصویر فایروال juniper

انواع شرکت های تولید کننده قطعات شبکه - تصویر فایروال juniper

امیدواریم مطلب انواع شرکت های تولید کننده قطعات شبکه برای شما مفید بوده باشد.

برچسب‌ها: بدون برچسب

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند