تلفن مبتنی بر اینترنت voip

تلفن مبتنی بر اینترنت voip

تقریبا امروزه شرکت ها و سازمان ها از تلفن مبتنی بر اینترنت voip استفاده می کنند. شاید شما هم زمانی که به یک شرکت تماس میگیرید دیده باشید که شماره ای که تماس میگیرید با شماره های معمولی فرق کند. تلفن های مبتنی بر اینترنت “voip” یک خط تلفن می باشد که بر روی بستر اینترنت کار می کند.

در ادامه با ما همراه باشید تا آن را به طور کامل بررسی کنیم.

تا قبل از پدید آمدن تلفن های voip افراد برای سازمان یا شرکت ها خود باید از مخابرات خطوط سیمی تهیه می کردند. بعضی از شرکت ها و سازمان ها هم از خطوط سانترال استفاده می کردند که امروزه دیگر منسوخ شده است. روند گرفتن خط بسیار پیچیده و حتی در بعضی موارد دشوار بود. خطوط سیم مسی مخابرات حتی شاید جوابگوی کار های شرکت ها برای داشتن داخلی ها و… هم نبود.

ولی با پدید آمدن خطوط voip عملا کار شرکت ها و سازمان ها بسیار راحت و کار آمدتر شد. خطوط voip یک خط شهری می باشد که شما میتوانید با خرید امتیاز آن، خط را برای خود کنید. برای داشتن خطوط اینترنتی دیگر نیازی به سیم کشی و یا کارهای پیچیده نیست. به راحتی می توان آن را درون گوشی خود پیاده سازی کنید و فقط با داشتن یک اینترنت معمولی از آن استفاده کنید.

تلفن مبتنی بر اینترنت voip - تصویر پست 2

مزیت داشتن آن در شرکت ها به این صورت می باشد که می توانند فقط با خرید دستگاه تلفن خط را روی تلفن تنظیم کنند.

راه اندازی خطوط به این صورت می باشد که شما تلفن ها را می توانید روی میز کارمندان خود گذاشته، فقط کابل شبکه را به آن ها متصل کنید. می توانید به راحتی از این تلفن ها استفاده کنید.

مزیت ها و ویژگی تلفن voip

از ویژگی های خطوط voip می توان به سریع بودن و همه جا در دسترس بودن آن اشاره کرد. شما در هر نقطه ای از ایران که برید می توانید با داشتن نرم افزار مورد نیاز و اینترنت تماس برقرار کنید و یا با شما تماس بگیرند.

مدیریت خطوط : 

زمانی که شما یک خط voip تهیه می کنید یک پنل سرور خط را در اختیار دارید. در این پنل شما می توانید تماس های خود را ضبط کنید و یا ببینید در چه ساعتی، با چه شماره ای تماس گرفته اید و بالعکس.

داخلی های مختلف : 

شما با تهیه یک خط voip می توانید تا هر چه قدر که نیاز دارید، داخلی تهیه کنید و روی تلفن افراد سازمان خود پیاده سازی کنید. تا زمانی که کسی با تلفن شما تماس بگیرد بتواند با داخلی مورد نظر خود ارتباط برقرار کند.

پخش IVR :

یکی از ویژگی های بسیار مهم در تلفن های اینترنتی IVR  می باشد. شما با استفاده از IVRمی توانید یک صدا را ضبط کنید و روی تلفن مبتنی بر اینترنت voip فعال کنید تا زمانی که فردی تماس میگیرد بتواند صدای ضبط شده را گوش دهد.

تلفن مبتنی بر اینترنت voip - تصویر پست

مرکز تلفن برای تلفن voip

شاید در نگاه اول عجیب به نظر برسد ولی افراد می توانند حتی سرور و مرکز تلفن ابری ویژه برای تلفن مبتنی بر اینترنت voip داشته باشند.

مرکز تلفن ابری در اصل یک محیط سرور می باشد که باید دانش نصب و تنظیمات آن را داشته باشد. ولی با داشتن مرکز تلفن ابری شما سرور تلفن خود را راه اندازی کرده اید. می توانید با راه اندازی مرکز تلفن ابری خطوط خود را کنترل کنید تماس های خود را رکورد کنید و انواع تنظیماتی که در نظر دارید را پیاده سازی کنید.

رکورد کردن تماس های گرفته شده در تلفن voip

شاید برای کسب و کار و یا سازمان خود نیاز دارید تا تماس هایی که شما برقرار کردید. یا کارمندانتان یا حتی تماس های که با مجموعه شما گرفته شده را ضبط و در محلی نگه داری کنید. با راه اندازی مرکز تلفن ابری این امکان میسر می باشد. شما می توانید به راحتی تمامی تماس های خروجی و ورودی خود را ضبط و در سرور مرکز تلفن ابری نگه داری کنید و هر زمان که نیاز بود آن ها گوش دهید.

شما می توانید مرکز تلفن ابری خود را روی سرور های رساتک پیاده سازی کنید و ای اگر اطلاعاتی در تلفن مبتنی بر اینترنت voip ندارین کارشناسان ما آماده پاسخگویی و تنظیم مرکز تلفن شما می باشند.

برچسب‌ها: بدون برچسب

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند